Lego robot

Robotika a Babits iskolában a Tesco támogatásával

Lego robot

Iskolánk alapítványa, az Esztergomi Fénysugár Oktatási és Nevelési Alapítvány sikeresen pályázott a Tesco –Global Áruházak Zrt. által kiírt „Ön választ, mi segítünk” elnevezésű programon.

Elnyertünk 400.000 Ft támogatást, melyeken WeDo 2.0 alapcsomag és LEGO Education Spike Prime Alapszett robotokat vásároltunk. Tantestületünk célja, hogy élményközpontú tanulási –tanítási módszereket alkalmazzunk, tanulóink játszva kerüljenek közelebb a digitális, mérnöki gondolkodásmódhoz, miközben ismereteik is bővülnek. Ez a cél egybecseng a fenntartónk és a szülők elvárásaival is. Mindannyiunk érdeke, hogy iskolánkban a diákoknak korszerű, hasznosítható tudást tudjunk átadni. A gyerekek örömmel „vették birtokukba” a robotokat, a foglalkozásokon együttműködve testközelből ismerkedhettek meg a programozás alapjaival.

Lego robot

Lego robot

Lego robot

tesco_plakett

Previous Article
Next Article

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.