Tájékoztatás a 2020/2021. tanévre történő általános iskolai beiratkozás rendjéről

tanker_egom 

Tájékoztatás az Esztergomi Tankerületi Központ fenntartásában működő köznevelési intézmények

2020/2021. tanévre történő általános iskolai beiratkozás rendjéről

A 2020/2021. tanítási évre történő általános iskolai beiratkozások szervezését – figyelemmel az országos járványügyi helyzetre – az emberi erőforrások miniszterének 7/2020. (III. 25.) számú határozata rendkívüli módon szabályozza.

 Az első évfolyamra történő beiratkozás szabályai:

1.          A körzetes általános iskolák hivatalból felveszik a körzetes gyermekeket
             2020. április 28 – 2020. május 15. között.

A körzetes iskolák utca szerinti körzetei a https://kk.gov.hu/hirek-esztergomi linken érhetőek el a „Tájékoztatás iskolai körzetekről” cím alatt. A körzetes intézmény felé a szándék megerősítése szükséges. A felvételi döntésről az iskola igazgatója legkésőbb 2020. május 21-ig dönt, melyről írásban értesíti a szülőt.

2.          Amennyiben a szülő nem a körzetes általános iskolába kívánja beíratni tanköteles korú gyermekét, úgy szándéknyilatkozatot juttat el a nem körzetes iskola vezetője felé legkésőbb 2020. április 24-ig.

A szándéknyilatkozat benyújtásának módja:

·      https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap regisztrációs felületen keresztül vagy az

·      intézmény címére: titkar@babitsiskola.sulinet.hu megküldött email-ben lehet.

 Az iskolák elektronikus levélcímei megtalálhatóak a https://kk.gov.hu/intezmenyeink-esztergom linken.

A felvételről az iskola igazgatója legkésőbb 2020. április 27-ig dönt, melyről írásban értesíti a szülőt.

A beiratkozáshoz szükséges iratok bemutatására a 2020/2021. tanév első napján kerül sor.

A felvételről első fokon az iskola igazgatója dönt, elutasítás esetén az Esztergomi Tankerületi Központ igazgatója jogosult a felülbírálati kérelemről dönteni. A felülbírálati kérelmet az Esztergomi Tankerületi Központ igazgatója részére kell címezni, és az elutasító határozatot kiadó intézmény igazgatójához kell benyújtani.

A tankötelezettség külföldön történő teljesítését az Oktatási Hivatal felé kell jelezni.

                                                                                  Muszela Szabolcs,
                                                                                    tankerületi igazgató

 

Previous Article
Next Article

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.