hittan

Tájékoztató a hit- és erkölcstant tartó egyházakról, hitoktatókról

Tájékoztatjuk a szülőket, hogy az Esztergomi Babits Mihály Általános Iskolában az alábbi egyházak és hitoktatók vállalják a hit- és erkölcstan oktatás megszervezését a 2020/2021. tanévben:

 • Katolikus Hitoktatáshittan
  Illetékes plébánia: Szent Anna Plébánia
  Képviseli: Pokriva László plébános
  tel: 33/312-291
  szentanna@szentanna.extra.hu
  Hitoktatók: Rehovicsné Szénássy Dóra
  Vjatrák Anna, dr. Boross László
 • Esztergomi Református Egyházközség
  2500 Esztergom, Petőfi S. u. 36.
  Képviseli: Ágoston Csaba lelkész
  esztergom@reformatus.hu
 • Esztergomi Görögkatolikus Parókia
  2500 Esztergom, Kossuth L. u. 60.
  Képviselőjének neve: Takács Gusztáv parókus
  1124 Budapest, Hegyalja út 113.
 • Hit Gyülekezete
  1103 Budapest Gyömrői út 69.
  Képviselő neve: Szikora Márton
  70-310-0034
  http://www.hiteserkolcstan.hu

A nyilatkozattételek időpontjai a leendő 1. osztályos tanulók szüleinek:
az általános iskolába történő beiratkozáskor

A nyilatkozattételek begyűjtését követően az iskola intézményvezetője az érintett egyházi jogi személy meghatalmazott képviselőjének átadja az egyház által szervezett hit- és erkölcstan oktatásra jelentkezett tanulók adatait. Az adatok átadását követően az intézményvezető egyeztetést folytat a tanulócsoportok kialakításáról azon egyházak képviselőivel, amelyek által szervezett hit- és erkölcstan oktatás iránti igényről a szülők nyilatkoztak, és amelyek a hit- és erkölcstan oktatás megszervezését vállalják.

Felhívjuk a figyelmet, hogy tanév közben az iskola nem változtathatja meg az érintett szülők nyilatkozata alapján, és az egyházi jogi személy képviselőjével lefolytatott egyeztetés eredményeként a hit- és erkölcstan oktatás vonatkozásában meghatározott csoportbeosztást.

Amennyiben a szülő a következő tanévre vonatkozóan az erkölcstan vagy a hit- és erkölcstan tantárgyra vonatkozó választását módosítani kívánja, az erre vonatkozó szándékát minden tanév május 20-ig írásban közli az intézményvezetővel.

Fazekas Bernadett
intézményvezető

Previous Article
Next Article

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.